گندز دایی و ضدعفونی با یو وی

لامپ یو وی با تابش اشعه ماورابنفش سبب متلاشی یا عقیم شدن باکتری ها و ویروس ها و در نهایت ضدعفونی شدن آب می شود.

مزایای استفاده از سیستم UV

از بین بردن تمامی میکرو ارگانیسم های بیماریزا و مقاوم نسبت به کلر تا 99 درصد

ضدعفونی شدن آب در همان لحظه تابش اشعه

عدم تغییر یافتن خواص شیمیایی و فیزیکی آب

نصب ساده در مسیر لوله آب

نگهداری آسان و کم هزینه تنها با تعویض سالیانه لامپ

در این سیستم ها آب وارد محفظه اصلی دستگاه از جنس استیل می شود و مابین این محفظه و یک جداره داخلی از جنس کوارتز جریان می یابد. لامپ یو وی درون محفظه کوارتز قرار دارد و در تماس با آب نیست به ایده آل ترین حالت برای عملکرد لامپ می باشد. عمر لامپ حدود 8000 ساعت می باشد و در این زمان با تولید دوز بالای اشعه به طور کامل میکرو ارگانیسم ها را از بین می برد.
این سیستم همچنین برای استخرهای که دارای حجم زیادی از آب در حال گردش و ضدعفونی شدن باشد بسیار مناسب است.

کاربرد لامپ های یو وی در ضدعفونی کردن آب

در منازل، رستوران ها، هتل ها، کشتی ها و …

در صنایع شستشوی مواد غذایی ( جهت شستشوی سبزیجات، میوه، ماهی، غذاهای دریایی که قبل از بسته بندی باید با آب عاری از هرگونه میکروارگانیسم شسته شوند )

صنایع نوشیدنی ها

بیمارستان ها و ازمایشگاه ها

جهت استرلیزه کردن فیلترهای کربن و رزین های تبادل یونی که محیطی مناسب برای پرورش میکروارگانیسم ها می باشد.

جهت استرلیزه کردن غشاهای نیمه تراوا ( ممبرین ) که سبب در سیستم اسمز معکوس و جلوگیری از رشد میکرو ارگانیسم ها روی غشای نیمه تراوا و کم شدن سرعت نفوذ می شود.

مشخصات فنی
اساس کار استریلیزه کننده های یو وی به شرح ذیل است: آب از فضای بین لبه داخلی از جنس استنلس استیل و لبه خارجی لوله از جنس کوارتز می گذرد. لامپ ماورای بنفش در لبه خارجی قرار گرفته است. لامپ UV در تماس با آب نمی باشد، لامپ تا 40 درجه سانتیگراد گرم می شود که مناسب ترین درجه حرارت برای عملکرد لامپ است. تمامی استریلیزه کننده های یو وی قدرت کافی برای ایجاد 30000 میکرووات بر ثانیه برای هر سانتیمتر مربع در حدود 8000 ساعت دارند که پس از این مدت لامپ ها باید تعویض شوند. تمامی مدل های دستگاه ها در یک پوشش مناسب قرار گرفته اند که تمامی اجزای الکتریکی و مکانیکی داخل آن قرار می گیرند.